سوله, مقالات

بهترین نرم‌افزار طراحی اتصالات سوله

بهترین نرم‌افزار طراحی اتصالات سوله

بررسی بهترین نرم‌افزار طراحی اتصالات سوله

مطمئناً، شما می‌توانید یک سوله بخرید، اما چون ساختار پیچیده‌ای نیست، اگر تجربه ساختن دارید، چرا سوله خود را طراحی نکنید و خودتان آن را بسازید؟ به این ترتیب دقیقاً به آنچه می‌خواهید می‌رسید و احتمالاً مقداری پول پس‌انداز خواهید کرد.
نقطه شروع این است که شروع به ترسیم برخی از ایده‌ها کنید و سپس یک طرح اولیه سوله جامد را باهم بچینید. درحالی‌که می‌توانید این کار را با قلم و کاغذ انجام دهید، ممکن است با استفاده از یک برنامه نرم‌افزار طراحی اتصالات سوله نتایج بهتری بگیرید. در این پست به شما بهترین نرم‌افزار طراحی اتصالات سوله و بهترین شرکت ساخت سوله را معرفی خواهیم کرد.

سوله چیست؟

ساختمان‌های یک طبقه سوله، بزرگ‌ترین بخش بازار فولاد سازه‌ای هستند که بیش از 60 درصد از کل فعالیت را تشکیل می‌دهند. سوله‌ها معمولاً برای کارگاه‌ها، کارخانه‌ها، انبارهای صنعتی و توزیعی و خرده‌فروشی و اوقات فراغت استفاده می‌شوند و از کارگاه‌های کوچک تنها چند صد مترمربع تا انبارهای توزیع عظیمی که بیش از صد هزار مترمربع را پوشش می‌دهند، متفاوت است.
فولاد با سهم بازار بیش از 90 درصد بر سیستم‌های قاب مورداستفاده در این بخش تسلط دارد. درحالی‌که اکثر ساختمان‌های یک طبقه پروژه‌های ساختمانی نسبتاً ساده‌ای هستند، افزایش سطح تخصص توسط پیمانکاران فولادسازی و سایر اعضای زنجیره تأمین، در سال‌های اخیر منجر به بهبودهای عظیمی در کیفیت، هزینه و عملکرد تحویل سوله شده است. این پیشرفت‌ها از طریق استفاده کارآمدتر از نرم‌افزارهای طراحی توسط پیمانکاران طراحی و ساخت فولاد، بهبود برنامه‌ریزی پروژه و مدیریت فعال زنجیره تأمین توسط پیمانکاران اصلی به‌دست‌آمده است.

بهترین نرم‌افزار طراحی اتصالات سوله در سال 2022

بهترین نرم‌افزار طراحی سوله به شما کمک می‌کند تا یک سوله عالی ایجاد کنید و فضای داخلی خود را آزاد کنید. در صورت وجود الزامات خاص برای اندازه و طراحی، می‌توانید یک سوله آماده خریداری کنید و آن را مطابق با نیازها سفارشی کنید. برای کسانی که آشنایی کافی در مورد طراحی دارند، روند ایجاد سوله ممکن است جذاب به نظر برسد.
در ادامه برخی از بهترین نرم‌افزار طراحی اتصالات سوله در سال 2022 را به شما معرفی خواهیم کرد:

  • SAP2000

یکی از رایج‌ترین و قوی‌ترین نرم‌افزار طراحی اتصالات سوله که در ایران برای طراحی سازه‌های صنعتی استفاده می‌شود نرم‌افزار SAP2000 است.
SAP2000از محیط مدل‌سازی گرافیکی مبتنی بر شی سه‌بعدی تا طیف گسترده‌ای از گزینه‌های تحلیل و طراحی کاملاً یکپارچه در یک رابط کاربری قدرتمند، ثابت کرده است که یکپارچه‌ترین، سازنده‌ترین و کاربردی‌ترین برنامه ساختاری با هدف کلی در بازار امروز است. این رابط بصری به شما امکان می‌دهد تا مدل‌های ساختاری را به‌سرعت و به‌طور مستقیم و بدون تأخیر در منحنی یادگیری طولانی ایجاد کنید. اکنون می‌توانید از قدرت SAP2000 برای تمام کارهای تحلیل و طراحی خود، استفاده کنید. مدل‌های پیچیده را می‌توان با قالب‌های قدرتمند ساخته شده تولید و مش بندی کرد.

  • نرم افزار ETABS

ETABS مخفف ” Etended3D Analysis of building System ” است. ETABS محصولی از Computers and Structures, Inc. که در سطح جهانی به‌عنوان پیشگام در نرم‌افزارهای تحلیل و طراحی مهندسی سازه برای مهندسی سازه و زلزله شناخته شده است که با این ویژگی خود را در فهرست بهترین نرم‌افزار طراحی اتصالات سوله که در ایران نیز جای‌داده است.
ETABS نوآورانه و انقلابی جدید، بسته نرم‌افزاری یکپارچه نهایی برای تجزیه‌وتحلیل سازه و طراحی ساختمان‌ها است.
جدیدترین ورژن از ETABS با ترکیب 40 سال تحقیق و توسعه مداوم، ابزارهای مدل‌سازی و تجسم مبتنی بر شی 3 بعدی، قدرت تحلیلی خطی و غیرخطی فوق‌العاده سریع، قابلیت‌های طراحی پیچیده و جامع برای طیف وسیعی از مواد، و نمایش‌ها، گزارش‌های گرافیکی روشن‌فکر، ارائه می‌دهد. و نقشه‌های شماتیک که به کاربران اجازه می‌دهد تا به‌سرعت و به‌راحتی نتایج تجزیه‌وتحلیل و طراحی را رمزگشایی و درک کنند.

 

بهترین نرم‌افزار طراحی اتصالات سوله در سال 2022

 

  • نرم‌افزار IBF Designer

BF Designer،  تحت اکسل بوده و می‌توان با کمک آن انواع اتصالات اصلی سازه‌های صنعتی (سوله‌ها) را طراحی نمود. روش کار با این نرم‌افزار به این ‌صورت است که برای طراحی اتصالات سوله، ابتدا باید مقادیر موردنیاز جهت طراحی را از نرم‌افزارهای تحلیل و طراحی سازه‌های صنعتی مانند SAP به دست بیاورید و سپس به‌صورت دستی به این نرم‌افزار وارد کنید و درنهایت اتصال موردنظر خود را با کمک این برنامه طراحی نمایید.

  • نرم افزار POWER CONNECT

یکی از کاربردهای متداول این نرم‌افزار POWER CONNECT طراحی اتصالات سوله‌ها و همچنین سازه‌های فضا کار می‌باشد که مدلسازی این نوع اتصالات معمولاً وقت‌گیر هستند.

PowerConnect نرم‌افزاری عالی برای طراحی سریع و آسان انواع اتصالات فولادی است.
اتصالات تعریف شده و قابل ارائه در این نرم‌افزار شامل موارد زیر است :

  • اتصالات لوله‌ای
  • پایه‌های ستون
  • اتصالات برشی
  • اتصالات لحظه‌ای

حرف آخر

استفاده از نرم‌افزارهای طراحی سوله که در این مقاله معرفی شده است ساده‌ترین راه برای دستیابی به هدف شما است و می‌توانید به خود اطمینان دهید که سوله شما کاملاً مطابق میل و خواست شما باشد. همه این برنامه‌ها یک اندازه نیستند و ممکن است مجبور شوید برای پیدا کردن برنامه مناسب، تعدادی از آن‌ها را امتحان کنید. برای مشاوره جهت ساخت سوله با صنایع فلزی دیاکو در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *