سوله, مقالات

همه چیز درباره سوله سبک قوسی

سوله سبک قوسی

بررسی همه چیز درباره سوله سبک قوسی

سوله سبک قوسی به سوله‌ای گفته می‌شود که شکل خارجی آن دارای قوس بوده و برای کاربردهای مختلفی استفاده می‌شود.

هنگامی که به دنبال خرید یک سوله سبک قوسی فلزی هستید، دانستن اینکه کدام سبک برای نیازهای شما بهتر است، در انتخاب به شما کمک می‌کند. به طور کلی دو سبک را ارائه می‌دهند: سوله سبک قوسی و سوله با دیوار مستقیم. نام این سبک از شکل بیرونی ساختمان گرفته شده است. هر دو نوع بادوام، با کیفیت، سازگار با محیط زیست و ماندگاری طولانی هستند.

بهترین شرکت ساخت سوله را در این مقاله بشناسید.

سوله سبک قوسی چیست؟

یک ساختمان فلزی قوسی، که گاهی به آن کلبه کوونست نیز گفته می‌شود ، از سازه‌های آرک شکل فلزی تکراری تشکیل شده است که با ورق‌های فولادی پوشانده شده‌اند. آنها را می‌توان به طور نامحدود گسترش داد.

 

سوله سبک قوسی چیست؟

ساختمان فلزی با دیوار مستقیم چیست؟

ساختمان فلزی دیوار مستقیم با اضلاع فولادی مستقیم و سقف شیب دار ساخته می‌شود. آنها یک دهانه داخلی مشخص ارائه می‌دهند، به این معنی که هیچ ستونی در آن وجود ندارد.

این امر فضای بدون مانعی را برای مواردی مانند امکانات ورزشی سرپوشیده، پیست‌های یخ، استخرها، یا انبارهایی که در آنها از لیفتراک و سایر ماشین آلات استفاده می‌شود، فراهم می‌کند. همچنین می‌توانید یک قاب چند دهانه را انتخاب کنید که دارای بلبرینگ‌های داخلی است.

 

برای چه کاری می‌توانم از سوله سبک قوسی استفاده کنم؟

شما می‌توانید از یک سوله سبک برای اهداف مختلف استفاده کنید.

 

ساخت انواع سوله

کاربردهای سوله سبک قوسی

امکانات تفریحی

ساختمان‌های کشاورزی و مزرعه

آشیانه‌های هواپیما و تاسیسات هوانوردی

تاسیسات تجاری

گاراژها

سازه‌های مسکونی

ذخیره سازی

کارگاه‌های آموزشی

 

کاربردهای سوله سبک قوسی

بهترین سبک سوله

هیچ یک از سبک‌ها اساساً بهتر از دیگری نیست. این واقعاً به استفاده مورد نظر از ساختار شما بستگی دارد. اگر به یک ساختمان چند سطحی با فضای داخلی بدون مانع نیاز دارید، یک سوله با دیوار مستقیم بهترین انتخاب شما است.

با این حال، اگر احتمال نیاز به فضای بیشتر در آینده را پیش‌بینی می‌کنید، سوله سبک قوسی با اضافه کردن طول بیشتر در صورت لزوم، راحت‌تر گسترش می‌یابد.

 

کاربرد سوله سبک

یک سیستم سوله سبک قوسی برای کاربردهای مختلف ایده آل است. در صورتی که در آینده به فضای بیشتری نیاز داشته باشید، تمام سوله‌های سبک قوسی را می‌توان با طول نامحدود گسترش داد.

 

مزایای سوله‌های قوسی

طراحی سفارشی: هر سوله طبق مشخصات دقیق مشتری ساخته می‌شود.

گزینه سفارشی دیوار انتهایی: شما می‌توانید ساختمان را با انتها یا در قسمت جلو باز کنید و دیوار جلو و یا پشت خود را با استفاده از هر متریالی که می‌خواهید طراحی کنید.

فوق العاده قوی:این ساختمان‌ها به گونه‌ای طراحی می‌شوند که برف و باد را تحمل کرده و دوام بالایی در برابر آنها دارند.

ضد جوندگان: این ساختمان‌ها 100% ضد جونده هستند زیرا فولاد با بتن تماس می‌گیرد و بین آنها مهر و موم کاملی وجود دارد.

این ساختمان‌ها بدون نیاز به تعمیر و نگهداری هستند: آنها هرگز نیاز به رنگ آمیزی مجدد ندارند و تعمیر و نگهداری بسیار کمی دارند، زیرا پانل‌ها بسیار ضخیم‌تر از سایر انواع سایدینگ در هر نوع ساختمان دیگری هستند.

مقرون به صرفه: این ساختمان‌ها نسبتاً ارزان‌تر از ساختمان‌های دیوار مستقیم با قاب سخت یا حتی ساختمان‌های چوبی هستند.

نصب فوق العاده آسان:این ساختمان‌ها برای نصب نیازی به تجهیزات سنگین ندارند و به راحتی توسط مصرف کننده ساخته می‌شوند. وزن هر پانل تقریباً 30 پوند (13 کیلوگرم) است (بسته به ضخامت فولاد).

قابل حمل بودن: اگر نیاز دارید که ساختمان را قابل حمل کنید، لطفاً به ما اطلاع دهید زیرا اگر فکر می‌کنید که در آینده نیاز به جابجایی ساختمان دارید، می‌توانیم این گزینه را در نظر بگیریم.

 

انواع سوله سبک قوسی

سوله سبک قوسی دارای انواع مختلفی است.

 

سری Apex

ساختمان سقف قله‌ای این سبک ظاهری معمولی را نسبت به سایر سازه‌های قوسی ارائه می‌دهد. دارای اضلاع مستقیم و سقف قله‌ای است.

 

سری S

با دیوارهای مستقیم و سقف قوسی منحنی طراحی شده است. دیوارهای مستقیم باعث افزایش فاصله از دیواره جانبی می‌شوند و اجازه می‌دهند قطعات بزرگتری از تجهیزات مانند تراکتور یا ماشین آلات در مقابل آن ذخیره شوند.

 

وایکینگ

این سبک ظاهری معمولی نسبت به سایر سازه‌های قوسی ارائه می‌دهد. دیوارهای شیب دار و سقف قله‌ای دارد.

 

سری Q

سبک Q Model سنتی‌ترین طراحی Quonset است. دارای یک شعاع منفرد و یک قوس با دهانه شفاف است که از دو طرف به زمین می‌آید.

حدیدکاران ایران زیر مجموعه شرکت صنایع فلزی دیاکو می باشد و کلیه فعالیت های اجرایی حدیدکاران ایران تحت نظارت شرکت صنایع فلزی دیاکو انجام می گردد.

شرکت حدید کاران ایران با هدف ارایه خدمات، سازه‌های صنعتی، سازه‌های فلزی، اسكلت فلزی، ساخت عرشه فولادی، سازه‌های فلزی سوله، اسكلت فلزی كارخانجات، طراحی سازه‌های فلزی، نصب سازه، سازه فلزی جوشی، سازه فلزی پيچ و مهره‌ای، سازه‌های فولادی، سازه‌های عرشه فولادی، فعالیت خود را به طور جدی شروع کرد.

با توسعه فعالیت‌های خود در زمینه صنعت سازه فلزی روند پیشرفت و ترقی خود را به خوبی طی نمود و توانست با شناخت نیازهای صنعت سوله سازی مسیر کوتاه‌تری جایگزین ساخت و ساز پرهزینه ارایه دهد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *