سوله, مقالات

همه چیز درباره سوله فوق سبک

سوله فوق سبک

بررسی سوله فوق سبک

سوله فوق سبک به سوله‌ای گفته می‌شود که برای ساخت آن از مواد و اجزای بسیار سبک استفاده می‌شود. این سوله‌ها بر اساس نوع کاربرد مورد استفاده قرار می‌گیرند.

سوله دارای انواع مختلفی است که سوله فوق سبک یکی از انواع آن است.

قبل از انتخاب سوله فوق سبک باید نیاز خود را بررسی کنید. از خود بپرسید سوله قرار است برای برآوردن چه نیازهایی استفاده شود.

انواع سوله

سوله‌های فلزی ممکن است پر زرق و برق‌ترین گزینه نباشند، اما مطمئناً در 30 سال گذشته محبوبیت بیشتری کسب کرده‌اند. در دهه 1990، هر باغی یک سوله داشت و آن را چوبی می‌ساختند، اما اکنون سوله‌های فلزی باکیفیت، سلطه آنها را تهدید می‌کند.

انواع سوله

چرا سوله‌های فلزی؟

سوله‌های چوبی، به دلیل ماهیت خود، اقلام حجیمی هستند. اکثر سوله‌های چوبی به طور سنتی توسط شرکت‌های محلی به خانه‌های فردی تحویل داده که در محل نصب می‌شدند. ماشین حمل معمولا شامل یک کامیون کوچک یا کامیون تخت و حداقل دو یا سه نصاب است. بسته به اندازه سوله، این حداقل یک ساعت و یا بعضا بیشتر طول می‌کشد. زمان سفر و هزینه سوخت را در نظر بگیرید و می‌بینید که برای همه طرفین نسبتا ناکارآمد و پرهزینه بوده است. در سوله فوق سبک این مشکلات برطرف گردید. برای ساخت آن‌ها از مواد سبک استفاده شده و به راحتی قابل حمل، نصب و جابه جایی هستند.

مزایای واقعی برای مصرف کننده

مواد اولیه مورد استفاده برای ساخت هر سوله فلزی مدرن، فولاد گالوانیزه است. این فولاد که در طول انقلاب صنعتی ساخته شده است، با پوششی از روی ساخته شده است. سوله فلزی شما چندین فرآیند دیگر را با لایه‌ها و پوشش‌های مختلف پشت سر گذاشته که محافظت عالی در برابر خوردگی و زنگ‌زدگی ایجاد می‌کند. از این رو نیازی به ضد زنگ یا رنگ نیست و بر خلاف سوله‌های چوبی، دیگر نیازی به کرئوزوت یا مواد نگهدارنده برای جلوگیری از پوسیدگی نخواهد بود. آیا کارهایی بهتر از تعمیر هر سال سوله چوبی خود ندارید؟

سوله‌های فلزی مدرن پوسیده نمی‌شوند، ترک یا تاب نمی‌خورند و تقریباً نیاز به تعمیر و نگهداری ندارند، آنها ضد آب هستند و نیازی به تعویض مداوم نمد سقفی ندارند. مقاوم در برابر جوندگان و نسوز هستند، بنابراین می‌توانید با خیال راحت مواد قابل احتراق را دور از خانه ذخیره کنید. یک قفل امنیت را اضافه می‌کند، بنابراین همانطور که می‌گویند، چه چیزی وجود دارد که دوست نداشته باشید؟

ساخت سوله فوق سبک

در ساخت سوله فوق سبک شما به یک پیچ گوشتی برقی نیاز دارید زیرا صدها پیچ وجود دارد که باید در طول ساخت و ساز تعمیر شوند. شما همچنین به زمان زیادی نیاز دارید. ساخت درب احتمالاً سخت‌ترین قسمت است، اما اغلب این کار را می‌توان قبل از بدنه اصلی سوله در یک گاراژ انجام داد، جایی که می‌توانید قطعات را راحت‌تر سرهم کنید. ساختن یک سوله فلزی مانند یک پروژه غول پیکر است، برخی عاشق این چالش خواهند بود و برخی مهندسین انبوهی از مهره‌ها و پیچ‌ها و قطعات فلزی را خواهند دید که همه شبیه به هم هستند.

همچنین باید گفت که پانل‌های مورد استفاده برای روکش سوله می‌تواند سست به نظر برسد. اما نترسید، زیرا سوله شما زمانی که همه به هم متصل شده‌اند، قدرت ذاتی خود را به دست می‌آورند، نه قبل از آن.

ساخت سوله فوق سبک

آماده کردن سوله فوق سبک

بیایید با پایه آماده شده شروع کنیم. بسیاری از سوله‌های فلزی دارای کف نیستند زیرا به زمین پیچ می‌شوند، بنابراین باید مطمئن شوید که پایه‌ای هموار دارید. این معمولاً سنگ فرش یا بتن است، اما نه آسفالت که می‌تواند در تابستان بسیار گرم شود و به پیچ‌های لنگر اجازه می‌دهد تا شل شوند.

به دست آوردن این سطح پایه برای نصب بدون استرس کلیدی است زیرا پایه‌های ناهموار سوله را از تراز واقعی خارج می‌کنند، بنابراین به نظر می‌رسد که سوراخ‌های چند پانل آخر به اشتباه حفر شده‌اند در حالی که در واقع پایه مقصر واقعی است. همچنین ارزش افزودن یک غشای ضد رطوبت در زیر پایه خود را دارد تا خطر تراکم را به حداقل برساند، به ویژه هنگامی که سوله تازه ساخته شده است.

اگر می‌خواهید برق یا آب را در سوله قرار دهید، یا یک لنگر پایه برای تعمیر موتورسیکلت یا اسکوتر نصب کنید، بهتر است از طریق کف وارد شود.

سعی نکنید سوله فوق سبک خود را در یک روز بادی بسازید، زیرا ورق‌های فلزی به سادگی در باد تبدیل به بادبان می‌شوند و خطر آسیب دیدن برخی از این پانل‌ها و بدتر از آن وجود دارد، زیرا خطر آسیب رساندن به خود یا اطرافیان خود را به همراه دارد. همیشه دستکش و لباس مناسب بپوشید و مطمئن شوید که زمان کافی در کنار خود دارید و در حالت ایده آل کمک می‌کنید.

بررسی لیست قطعات برای اطمینان از اینکه چیزی کم نیست مهم است و اگر نتوانید به زودی پس از دریافت سوله خود را نصب کنید، ممکن است مجبور شوید این کار را از قبل انجام دهید. به زبان ساده، شما یک قاب فلزی را به همان روشی می‌سازید که یک چهار دیواری با چادر ساخته می‌شود.

حدیدکاران ایران زیر مجموعه شرکت صنایع فلزی دیاکو می باشد و کلیه فعالیت های اجرایی حدیدکاران ایران تحت نظارت شرکت صنایع فلزی دیاکو انجام می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *