سوله

12 برتری منحصر بفرد سوله های صنعتی که باید بدانید.

12 برتری منحصر بفرد سوله های صنعتی که باید بدانید.

سوله صنعتی چیست ؟

سوله ؛ سازه ای فلزی است با سقفی شیب دار که با محاسبات فنی خاص ساخته می شود. از این سوله ها در پوشش دهانه های بزرگ و ساختمانهای صنعتی و کشاورزی مانند کارخانه ها، انبارها، آشیانه های هواپیما، سالن های ورزشی، فروشگاه ها و موارد متعدد دیگری استفاده می شود.

سوله ها به دلیل کاربرد صنعتی که دارند از نظر طراحی با سایر سازه ها متفاوت می باشند. چون قاب ها در این سازه ها متفاوت بوده و دارای شیب هستند و دهانه این سازه ها نسبت به سایر سازه ها بزرگتر است.

نگاهی به دوازده دلیل اینکه سوله های صنعتی سرمایه گذاری شایسته ای هستند:

یک سوله صنعتی می تواند به عنوان یک راه حل مقرون به صرفه برای کارخانه ها و کارگاهها ، مسکن و ذخیره سازی ماشین آلات سنگین مانند کارخانه های استخراج معادن تعریف شود. چنین امکاناتی با ویژگی های فراوانی مانند اندازه بزرگ ، سقف های شیب دارو کف بتونی روبرو هستند تا اطمینان حاصل شود که وسایل و ماشین آلات شما علاوه بر ایمنی ماندگاری بیشتری خواهند داشت.

 • استحکام سوله

سوله در مقابل زلزله ، باد ، سیل در مقابل سازه های بتنی و غیره دارای استحکام بی نظیر می باشد.

 • قابلیت جابجایی

یکی از مزایای مهم سوله قابلیت جابجایی آن است که در هر زمان می توان از تمامی اجزای سوله در مکانی دیگر استفاده کرد.

 • اشغال سطح فضای کمتر

اشغال فضای ساختمان فلزی سوله از نظر ارتفاع و ابعاد کلی ستون ها و تیرهای بار بر کمتر است . سطح اشغال فضای مرده سازه های بتنی بیشتر است.

 • قابلیت

یکی از مزایای اسکلت فلزی و سوله قابلیت بازیافت تمامی اجزا پس از پایان طول عمر سازه می باشد.

 • وزن کم سازه

وزن سوله نسبت به سازه های بتنی و غیره در اجرای فنداسیون و خود اسکلت سوله و وزن سقف آن تفاوت فوق العاده ای دارد. این امر در موارد زیاد ازجمله حوادث غیر مترقبه تاثیر گذار است . پر واضح است که سبکی وزن سوله در قیمت تمام شده سوله نیز تاثیر شایانی دارد.

 • پایین آمدن قیمت تمام شده

ضرب المثل مشهور خرید کم و فروش زیاد مترادف سوله های صنعتی است. هزینه کلی ساخت یک سوله صنعتی بسیار کمتر از مبلغی است که شما برای یک ساختمان آجر و ملات نیاز دارید. علاوه بر این ، این امکان باعث می شود این یکی از بهترین سرمایه گذاری ها با ROI عالی باشد ، به این معنی که سرمایه اولیه شما هرگز زیان نمی یابد. درتعیین قیمت ساخت یک سوله چهار مورد مهم بسیار تاثیر گذار است.

سایت ساخت و ساز سوله تاثیر خود را در هزینه دارد و هرچه محل ساخت از آنجا دورتر باشد هزینه حمل و نقل نیز بیشتر است. نوع خاک محلی و میزان تراکم آن نیز در قیمت نهایی موثر است و  می تواند هزینه های شما را افزایش دهد. اگر سوله در زمین سستی قرار داشته باشد ابتدا باید خاک آن را احیا کرد که این امر به هزینه آن می افزاید. نوع آب و هوایی که در آن سوله ساخته شده نیز در قیمت تمام شده موثر است. میزان برف و باران، شدت باد، رطوبت و … بر استحکام سوله و قیمت آن تاثیر می گذارد. اگر سوله ، دیوارهای بزرگ و پهن داشته باشد باید آن را در برابر باد مقاوم ساخت.

نوع مواد و مصالحی که در ساخت استفاده می شود در تعیین قیمت موثر است. البته تامین مواد مورد نیاز به تصمیم کارفرما بستگی دارد.

 • سرعت اجرا و ساخت

با بالا بردن سرعت ساخت، سرمایه سازنده و پیمانکاران با سرعت بیشتری باز می گردد و به تولید بیشتر می انجامد که این امر سبب کاهش قیمت تمام شده ساخت برای هرمتر مربع خواهد شد. ساخت سوله نسبت به سایر سازه ها زمان کمتری صرف می نماید.

 • زیبا و دل انگیز

سوله های صنعتی جدید دیگر با ساختارهای سنتی ساخته نشده و ظاهری خسته کننده ندارند. سوله های مدرن صنعتی می توانند با اجرای طرح های مختلف بر روی آنها از نظر زیبایی بسیار مورد باشند. روش های مختلفی وجود دارد که کسی می تواند سوله های خود را به صورت سفارشی تهیه کند ، از جمله شامل روکش دیوار ، درب غلطک ، پنجره ، درب دسترسی شخصی و غیره.

علاوه بر این ، اگر می خواهید سوله شما بیشتر شبیه دفتر کار یا هر نوع ساختمان دیگری باشد ، این مسئله نباید مسئله ساز باشد. به راحتی می توانید به دلخواه خود آنرا طراحی و اجرا کنید. اگر می خواهید سوله صنعتی خود را تجاری و اجاره دهید ، سود بیشتری خواهید برد زیرا کاربردهای زیاد سوله البته با ظاهری متفاوت و شکیل  توسط بسیاری از ساختمانهای دیگر ترجیح داده می شود. ظاهرزیبا و حرفه ای می تواند آن را به عنوان نقطه فروش شما متفاوت از بقیه نمایان کند.

 • تطبیق پذیری

بزرگترین مزیت یک سوله صنعتی چند منظوره بودن آن است. از همان ابتدای ساخت و نصب ، به غیر از آنچه در ابتدا برای آن ساخته شده ، می توان آن را برای بسیاری از اهداف دیگر نیز استفاده کرد. به عنوان مثال ، یک سوله خاص می تواند به یک مکان مسکونی ، یک فضای اداری ، یک انبار ، فروشگاه خرده فروشی ، انبار ، کارگاه و موارد دیگر تبدیل شود.

بعلاوه ، اگر می خواهید در آینده آن را به چیز دیگری تبدیل کنید ، زمان و هزینه مورد نیاز برای تهیه این کار در مقایسه با هزینه ای که برای ساخت یک سازه ای که از آجر و ملات ساخته شده بسیار کمتر است.

 • اجاره های طولانی تر

سوله های صنعتی را می توان برای مدت طولانی تری اجاره داد که این امر به صاحب خود آرامش خاطر و امنیت شغلی می بخشند. به طور متوسط ​​می توان یک ساختمان را از شش ماه تا حداکثردو سال اجاره کرد. با این وجود ، سوله های صنعتی حداقل از سه سال تا ده سال یا حتی بالاتراجاره می شوند. علاوه بر این ، مشتریانی که سوله ها را به دلخواه خود تبدیل می کنند به احتمال زیاد برای مدت طولانی تری در آنجا می مانند. به عنوان مالک ، مجبور نیستید وقت زیادی را برای جستجوی مستاجر هدر دهید.

 • تعمیر و نگهداری کم هزینه

سوله صنعتی از فولاد ساخته شده است و از دوام بالایی برخوردار است. زمان و هزینه نگهداری آن بسیار کم است. سطوح سوله برای محافظت از مواد در برابر عناصر و زنگ زدگی معمولا از گالوانیزه ساخته می شوند و تنها نگهداری شما ممکن است شامل حداقل هر پنج سال یکبار رنگ آمیزی شود و بس.

 • دوام و ثبات پایداری بالا در طولانی مدت

سازه های صنعتی بسیاربا دوام و مستحکم می باشند. این ویژگی یکی از مهمترین برتری های این سازه ها می باشد. در ساخت انواع سوله از مقاوم ترین مصالح یعنی تیرها و ورق های فولادی استفاده می شود. بنابراین این فلزات نمی توانند به راحتی صدمه ببینند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *